Együttműködés az Budapesti Gazdasági Egyetemmel

A gimnázium a BGE bázisiskolája lett

A Budapesti Gazdasági Egyetem bázisiskolája lett a Deák Ferenc Gimnázium, Közgazdasági és Informatikai Szakgimnázium. Az erről szóló megállapodást még októberben írta alá az egyetem Lotz-termében Prof. Dr. Heindrich Balázs rektor és Dr. Dietz Ferenc kancellár Majkutné Tóth Emma intézményvezetővel.

Az együttműködés keretében az egyetem az „Innovatív megoldások az eredményes pályaorientáció, valamint a közgazdász és gazdaságinformatikus felsőoktatási képzésekbe való bekerülés támogatására” című EFOP-3.4.4-16-2017-00013 azonosítószámú európai uniós projekthez kapcsolódva több fórummal támogatja az iskola pályaorientációs tevékenységét.

Az egyetem vállalja „Motivációs, pályaorientációs, kommunikációs” workshop szervezését, 14 év felettieknek szóló, az ő problémáikat feldolgozó, pszichológus vezette színházi előadást biztosít, filmvetítéssel egybekötött „Cinema Science Café” programot hoz a gimnáziumba, támogatja matematikai felvételi kurzus szervezését. A DFG diákjai részt vehetnek a BGE szervezésében közgazdasági, logisztikai, gazdaságinformatikai területeken országos versenyeken, céglátogatásokon. A programhoz kapcsolódva jelentkezhetnek a „Nyári Egyetem” pályaorientációs, tudományos és önismereti programra, táborozásra. Felkérést kapnak blog-szerkesztésre, mobiltelefonos játékalkalmazás tesztelésére.

A fenti lehetőségek jól alátámasztják és kiegészítik a középiskola Pedagógiai Programjában megfogalmazott tartalmakat, erősítik a pályaorientációs tevékenységet, nagyobb lehetőséget adnak a diákoknak a kitekintésre.

Az együttműködés első megvalósult programjára január 8-án került sor, ekkor a 10. évfolyam volt a „Cinema Science Café” vendége.

Bágyi Rita