Deák Ferenc Gimnáziumi Alapítvány

Az alapítványt 1991-ben a Deák Ferenc Gimnázium hozta létre azzal a céllal, hogy az idegen nyelveket tanuló és azt legkiválóbban elsajátító diákokat támogassa:

- sikeres, legalább középfokú nyelvvizsgák esetén a nyelvvizsga díjhoz járulunk hozzá

- jutalmazzuk az idegen nyelvi megyei vagy országos középiskolai versenyeken való eredményes szereplést

- egy-egy tanuló külföldi tanulmányi útját is támogatjuk.

Az alapítvány ösztöndíját évente egy alkalommal pályázat útján lehet elnyerni. Ezt a 2000. évtől a bármely tantárgy és a sport területén kimagasló eredményeket elérő tanulók is megkaphatják:

Ösztöndíjként elsősorban az 1 %-ból befolyt összeget szoktuk szétosztani, valamint az alaptőke kamatait.

A legjobb eredményt elérő diákok támogatását folytatni kívánjuk. Éppen ezért arra kérem önt, hogy - lehetőségeivel arányosan- nyújtson támogatást az alapítványnak, hogy célkitűzését megvalósíthassa. Ennek egyik formája, mellyel az elmúlt években már sokan éltek, hogy személyi jövedelemadójának egy százalékával támogassa alapítványunkat.

Az alapítvány adószáma: 19224035-1-16

Megértő támogatását előre is köszönjük.